Kontrola kvality

Kontrola kvality

 

Velmi často se bohužel setkávám s názorem, že stroje vyrobené v číně jsou vždy špatné. Osobně s čínskými dodavateli spolupracuji již více než dvacet let a v tuto zemi jsem pracovně navštívil více než stokrát. Čína je země jako každá jiná a stejně jako například v Evropě zde naleznete dodavatele dobré i méně kvalitní. Mým hlavním úkolem ve společnosti 4ISP s.r.o. je zajistit, aby námi vybraní dodavatelé patřili právě do první skupiny. Kvalita je samozřejmě důležitá pro každou společnost, ale pokud se zabýváte výběrem a výrobou strojů v Asii, stává se tato otázka opravdovou prioritou. Jakýkoliv problém s dodaným strojem, který bychom promptně nebyly schopni vyřešit by končil články na internetu a v odborném tisku který by mohl natrvalo poškodit nejenom jméno naší společnosti ale i těžce budované dobré jméno čínského strojírenství.

 

Jsme si toho tlaku vědomi a podobným selháním úspěšně vzdorujeme hned několika způsoby. Na nových strojích a jejich variantách určených pro evropský trh spolupracujeme s výrobci již od počátečního návrhu a to jak vzdáleně tak i místně díky našim zaměstnancům, žijícím trvale v číně. Naši technici jsou pravidelně školeni přímo u výrobců v Asii abychom dokázali zajistit rychlé a účinné opravy při případné závadě. Na skladě držíme náhradní díly, u kterých je zvýšené riziko závady. Veškeré velké stroje určené pro evropský trh jsou kontrolovány a kontrola protokolovány našimi zaměstnanci ještě před naloděním přímo u dodavatele. V případě vláknových laserů HSG je technik dodavatele vždy přítomen při předání a potvrzuje správně a odborně provedenou instalaci a uvedení stroje do provozu.

 

Naše zkušenosti a dlouhodobě prokázaná profesionalita vedly našeho německého investora až k podpoře projektu EURAZIO Center – největšího předváděcího a prodejního centra pro asijské technologie v Evropě, které bude otevřeno na podzim roku 2017 v Modleticích u Prahy. S investicí převyšující 10 mil. USD a plochou téměř 5000 metrů čtverečních zde vznikne spolehlivé servisní a prodejní zázemí pro celou evropskou unii. EURAZIO Center je projekt naší společnosti a je bezesporu zárukou kvalitního servisu v případě že se rozhodnete pro stroj dodaný naší společností?

 

Nepřesvědčil jsem Vás? Chápu to. Člověk dnes čte podobné informace všude…Rádi Vám však zprostředkujeme kontakt na některého z našich zákazníků – navštivte ho a popovídejte si s ním, jak probíhá spolupráce s námi.  Věříme, že právě tento rozhovor Vás o kvalitě našich služeb přesvědčí nejlépe.

 

Petr Tůma
Jednatel, 4ISP s.r.o.